KONST / Litografier / Färglitografi 12119134
nr 1211 9134
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Fantasilandskap. Signerad, daterad -97, numrerad 48/200. Motivet: 61x50 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 18:47:01
22/10 12:55:10
22 okt
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson